Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Zdeněk Krupa

Zdeněk Krupa
Datum narození: 02.02.1954
Místo narození: Kroměříž, Československo

Životopis:

Po absolvování Filmové školy v Čimelicích  v roce 1973 nastoupil do tehdejšího Filmového studia ve Zlíně (tehdejším Gottwaldově). Po krátkém působení v oddělení dokumentárního a zakázkového filmu, přijal nabídku do studia K. Zemana, kde právě probíhala příprava natáčení Zemanova celovečerního filmu KRABAT - ČARODĚJUV UČEŇ.

Praktické zkušenosti s fotografií mohl mimo jiné plně uplatnit právě v této fázi příprav. Se svým zkušenějším kolegou B. Pikhartem měl možnost aplikovat některé trikové postupy, které byly realizovány v Zemanových kombinovaných filmech. Práce s trikovou dvoupásovou kamerou, která umožňovala vytvářet efekty na principu vícenásobných expozic, perspektivních a optických triků jej nakonec tak zaujala, že si postupem natáčení vytvořil pozici samostatného trikového kameramana.

Proto také využil možnosti samostatně natočit Zemanův poslední film POHÁDKA O HONZÍKOVI A MAŘENCE. V 80. letech ve své tvorbě využíval zkušeností získaných u Zemana jako např. středometrážní filmy ČERTÍK FIDIBUS natočený dcerou K. Zemana Ludmilou a jejím manželem nebo ve filmu O STUDÁNCE S ŽIVOU VODOU rež. Josefem Zemanem (dlouholetým spolupracovníkem K. Zemana) a nebo ve spolupráci s animátorem a režisérem M. Šebestou ve filmu ŠVEC A ČERT.

V posledních letech se Z. Krupa věnoval tvorbě večerníkové, kde si mohl ověřit použití nových technologií při snímání  jako např. v seriálu KRYSÁCI nebo hudebního DVD STRÁŽCE PLAMENE autorů Hapky a Horáčka. Z. Krupa během své tvůrčí činnosti absolvoval magisterský obor výtvarná umění a design na UTB ve Zlíně a své zkušenosti předává jako pedagog svým studentům.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku