Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Vladimír Smutný

Vladimír Smutný
Datum narození: 14.07.1942
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Životopis:

Kameraman a fotograf. Nositel 5 Českých lvů za kameru. Získal je za filmy: Lea (1997), Tmavomodrý svět (2001), Mazaný Filip (2003), Král zlodějů (2004) a Tobruk (2008).

Po absolvování FAMU (1964 - 69) se stal pomocným kameramanem na Barrandově. Jeho prvním filmem, kde působil jako hlavní kameraman, byl Poslední vlak z roku 1982. Dlouhodobě spolupracuje s režiséra Janem Svěrákem (Vratné lahve - 2007, Tmavomodrý svět - 2001, Kolja - 1996 - za tento film oceněný Oscarem pro nejlepší zahraniční snímek získal V. S. ocenění Madrid Imagen 1995 Best Cinematography.

Často spolupracoval s režisérem Jaroslavem Soukupem, pracoval rovněž s Karlem Kachyňou či Jiřím Svobodou.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku