Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Peter Zeitlinger

Peter Zeitlinger
Datum narození: 06.06.1960
Místo narození: Praha, Československo

Životopis:

Peter Zeitlinger (6. června, 1960) se narodil v Praze v muzikantské rodině. Po okupaci Československa v roce 1968 odešel s rodiči do Rakouska. Mladý Peter zde začal malovat a kreslit a ve svých třinácti letech si od otcova přítele začal tajně půjčovat jeho 8mm kameru. A tak, ještě než byl přijat na filmovou akademii, natočil na sedmdesát krátkých filmů (převážně animovaných).

Během studií jej nejvíce inspirovali Michael Snow a Peter Kubelka, jenž ho zasvětil do filmového, hudebního, ale také kuchařského umění. Zabýval se také teoretickým a filosofickým pojetím filmové montáže. Zeitlinger, ať už jako kameraman, režisér nebo scénarista, se vždy zajímal o témata spojená s hranicemi a okrajovostí v obecném smyslu těchto slov. Od devadesátých let úzce spolupracuje s režisérem Wernerem Herzogem.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku