Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Martin Štrba

Martin Štrba
Datum narození: 26.08.1961
Místo narození: Levice, Československo

Životopis:

Narodil se 26. srpna 1961 v Levicích. Vystudoval fotografii na Střední umělecko-průmyslové škole v Bratislavě a na pražské FAMU absolvoval katedru filmové kamery. Martin Štrba patří k nejvytíženějším kameramanům české a slovenské kinematografie. Od poloviny devadesátých let žije v Praze.

Na svém kontě má více než dvacet celovečerních filmů a televizních hraných a dokumentárních projektů, např. povídkový film PRAHA OČIMA. Je dvorním kameramanem Martina Šulíka, se kterým spolupracoval na všech jeho filmech (NEHA, VŠETKO ČO MÁM RÁD, ZÁHRADA, ORBIS PICTUS, KRAJINKA, SLUNEČNÝ STÁT). Také je výhradním spolupracovníkem režiséra Vladimíra Michálka (JE TŘEBA ZABÍT SEKALA, ANDĚL EXIT, O RODIČÍCH A DĚTECH, BABÍ LÉTO, TV seriál ZÁCHRANÁŘI). Spolupracuje také s Michaelou Pavlátovou - NEVĚRNÉ HRY (2003), DĚTI NOCI (2008). Byl hlavním kameramanem multimediálního projektu ZLATÁ ŠEDESÁTÁ, v jehož rámci vzniklo 26 televizních portrétů československých filmových osobností a jeden celovečerní film. Naposledy stál za kamerou úspěšného slovenského filmu Vladimíra Balka POKOJ V DUŠI (2009) a výpravného velkofilmu režisérek Agnieszky Holland a Kasii Adamik JÁNOŠÍK: PRAVDIVÁ HISTÓRIA (2009).

V roce 1999 získal za film JE TŘEBA ZABÍT SEKALA cenu Asociace českých kameramanů a Českého lva za kameru, o rok později byl oceněn Českým lvem za Nejlepší výtvarný počin za film ANDĚL EXIT.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku