Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Janusz Kaminski

Janusz Kaminski
Datum narození: 27.06.1959
Místo narození: Ziembice, Polsko

Životopis:

Janusz Zygmunt Kaminski se narodil 27. června 1959 V Ziembice v Polsku. Jeho práce za kamerou začala spíše na neznámých filmech jako Divoký svět a Na hranici smrti.

Zlom přišel v roce 1993, kdy se spojil se Stevenem Spielbergem na filmu Schindlerův seznam. Jeho černobílá kamera dodala filmu velice realistický, dokumentární dojem a dokonce mu vynesla prvního Oscara. Od té doby pracuje se Spielbergem na všech jeho filmech.

Jeho práci mohli diváci vidět např. ve filmech Jerry Maguire, Machři, Malí obři nebo Co si ušít do výbavy. Další úspěch následoval v roce 1998 a to opět se snímkem Stevena Spielberga - Zachraňte vojína Ryana. Většinu filmu natočil na ruční kameru a obdržel svého druhého Oscara.

V roce 2000 si Kaminski vyzkoušel, jaké to je usednout na režisérské křeslo a to filmem Ďábel přichází. Tento snímek byl však spíše průměrný a tudíž mu moc slávy nepřinesl. Po tomto neúspěchu se Kaminski opět vrátil za kameru a ve spojení se S. Spielbergem natačí další a další filmy. Jeho další práci bychom měly brzy vidět v nejnovějším pokračování Indiana Jonese.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku