Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Ivan Vít

Ivan Vít
Datum narození: 01.01.1970

Životopis:

Od mládí pracoval v oboru kinematografie v různých profesích. Od počátku 70. let působil ve studiu Animovaného filmu v Praze pod vedením B. Pojara jako asistent kamery, a fotograf. Později 3 roky studoval na FAMU obor „Umělecká fotografie" na katedře prof. Jána Šmoka. Později již jako samostatný kameraman působil až do poloviny 90. let ve známém studiu J. Trnky. Po tuto dobu spolupracoval s mnoha významnými režiséry, jakými jsou: J. Švankmajer, B. Pojar, V. Pospíšilová, L. Beneš, P. Koutský, J. Havettová s nimiž natočil desítky filmů Nejvíce a nejsoustavněji spolupracoval na filmech režiséra Jiřího Barty.

Od poloviny 90. let pracuje ve studiu Animation People, jehož je spolumajitelem.Působí též pedagogicky, přednášel na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, v současné době přednáší obor „kamera v animovaném filmu" na pražské FAMU - Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění. Je členem prezidia AČK „Asociace českých kameramanů". Podílel se na technologickém vývoji různých zařízeních pro potřeby animovaného snímání (motion control, software pro animaci, mechanické pomůcky atd).

Profesně se celoživotně věnuje animovanému filmu, zejména v „klasické" loutkové technologii. Současně však natáčel i technologicky odlišná témata animované kinematografie (filmu), dále live-action a speciální kombinované technologie, které se často vyžadují pro komerční zakázky (reklamy). Již několik let využívá své znalosti nových technologií, kterými je dnes zejména digitální kinematografie a uplatňuje je na filmech které natáčí. Pravidelně se podílí na fotorafických výstavách se svými pracemi. Filmy, na kterých spolupracoval jako kameraman, byly mnohokrát vyznamenány na světových filmových festivalech věnovaných animovanému filmu.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku