Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Igor Luther

Igor Luther
Datum narození: 05.08.1942
Místo narození: Jakub, Československo

Životopis:

Absolvoval štúdium kamery na FAMU v Prahe. V roku 1969 emigroval do Spolkovej republiky Nemecko. Stal sa medzinárodne uznávaným kameramanom, spolupracoval s mnohými známymi svetovými režisérmi ako Schlöndorff, Wajda, Haneke, Verhoeven, A.Robbe-Grillet, ale aj Barabáš, Jasný, Jakubisko.. Je držiteľom významnej ceny Golden Camera. Legendárny film Plechový bubienok, ktorý natočil s nemeckým režisérom Schlöndorffom, získal Cenu americkej filmovej akadémie Oskar v kategórii cudzojazyčný film. Na svojom 85. filme, Tango s komármi, po prvýkrát spolupracoval so svojím bratom, režisérom Miloslavom Lutherom.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku