Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Darius Khondji

Darius Khondji
Datum narození: 21.10.1955
Místo narození: Teherán, Írán

Životopis:

Na Oscara nominovaný kameraman DARIUS KHONDJI studoval na filmové škole New York University Film School. Jako kameraman debutoval v době, kdy točil reklamy. Spolupracuje s takovými režiséry jako jsou např. David Fincher, Jean-Baptiste Mondino, Chris Cunningham, Lars von Trier a William Klein. Za svou práci na filmu EVITA režiséra Alana Parkera byl Khondji v roce 1997 nominován na filmovou cenu BAFTA.

Khondji spolupracoval s Woody Allenem na jeho filmu ANYTHING ELSE. S režisérem Davidem Fincherem na filmu THE PANIC ROOM a SE7EN, s režisérem Danny Boylem natočil film THE BEACH; s Romanem Polanskim THE NINTH GATE; s Neilem Jordanem IN DREAMS; s Philippem Parrenoem film ZIDANE A PORTRAIT OF THE 21st CENTURY; s režisérem Jean-Pierrem Jeunetem jeho film ALIEN: RESURRECTION; s Bernardem Bertolucci film STEALING BEAUTY, dále s Marcem Caro a Jean-Pierrem Jeunete film THE CITY OF LOST CHILDREN a DELICATESSEN. S Michaelem Haneke natočil film FUNNY GAMES se Sydney Pollackem THE INTERPRETER a se Stephenem Frearsem film CHERI.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku